STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE AWANGARDYSTÓW

NIE TYLKO NAUKA

Charakterystyka Koła - czym się zajmujemy?

Koło Naukowe Awangardystów funkcjonuje na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ przy kierunku Międzynarodowe Studia Kulturowe (MSK) i zrzesza studentów zainteresowanych poszerzeniem wiedzy na temat współczesnej kultury w ujęciu międzynarodowym. Jego działalność koncentruje się na stwarzaniu form sprzyjających rozwojowi pracy naukowej oraz kontaktów z instytucjami kultury i szeroko pojętym środowiskiem uniwersyteckim. Dla członków Koła inspiracją jest francuski leksem „avant garde”, który ex definitione odrzuca bierne naśladownictwo i zachęca do niekonwencjonalnego sposobu patrzenia na świat oraz poszukiwania oryginalnych koncepcji.

Koło Naukowe Awangardystów tworzy grupa zaangażowanych osób, które nie bojąc się wyzwań sięgają po nowatorskie pomysły: organizują podróże studyjne, wystawy, spotkania z ciekawymi ludźmi, biorą udział w dyskusjach, prelekcjach czy warsztatach filmowych, nawiązują współpracę o zasięgu lokalnym i międzynarodowym, a przy tym realizują własne inicjatywy kulturalne, artystyczne i badawcze.

Na przestrzeni ostatnich lat udało nam się wykonać szereg projektów, w tym także o zasięgu międzynarodowym (więcej w zakładce: Zrealizowane projekty). Współpracujemy z polskimi i zagranicznymi instytucjami i uniwersytetami, a że lubimy wyzwania to konsekwentnie idziemy do celu. Nie są nam straszne ani pandemia ani doskwierający momentami brak funduszy na realizację naszych awangardowych pomysłów. Interesuje nas szeroko pojęta kultura, która jest pojęcie tak wielowymiarowym, że staramy się ją utrwalić na fotografiach, przedstawić na wystawach bądź uwiecznić na własnoręcznie montowanych filmach.

Jesteśmy grupą osób o wielu talentach, jednak do realizacji nowych projektów potrzebujemy wsparcia. Jeśli chciałbyś / chciałabyś do nas dołączyć, to serdecznie zapraszamy!

Opiekunem Koła jest dr Ernest Kuczyński, na co dzień pracownik naukowo-dydaktyczny na kierunku Międzynarodowe Studia Kulturowe.